s52 pravé ovocné destiláty

O spoločnosti

späť

Aktuality a novinky

WICA

Naše s52 pravé ovocné destiláty už aj na WICA.SK!!!

1.12.2015

Radi by sme našich existujúcich, ale hlavne potenciálnych zákazníkov oboznámili s nasledovnou veľmi potešiteľnou skutočnosťou: Od začiatku decembra 2015 je dostupná celá paleta nami vyrábaných pravých prívlastkových 52% ovocných destilátov vo všetkých produktových líniách, vo všetkých ponúkaných spotrebiteľských baleniach a so všetkými doplnkami výlučne na E-shope WICA.SK.

Dulovica

Dulovica 52% v našom portfóliu

1.6.2015

Po rokoch overovania a získavania adekvátnej spätnej väzby a samozrejme po dôkladnom zvážení.....sme sa rozhodli do nášho produktového portfólia natrvalo zaradiť destilát vyrobený z plodov “žltého a chlpatého” jablka hruškovitého tvaru – duly. Destilát Dulovica 52% sa vyznačuje mierne extravagantnou natrpklou chuťou, ktorá je vo finále spojená s dojmom “citrónovej rozprávkovosti”. Ak sa ju rozhodnete ochutnať určite Vás svojou špecifickosťou nesklame.

Russkij Vinokur

Naše destiláty prvýkrát v Rusku

25.11.2014

Na základe niekoľkomesačných rokovaní počas roka 2014 a následnej výrobe sme na základe zmluvy dnes po prvýkrát exportovali viac ako 25.000 ks 0,5l a 0,25l balení s dvomi nami vyrábanými pravými destilátmi partnerovi do Ruskej Federácie. Keďže sa jednalo na základe striktnej požiadavky od partnera o výrobu tradičných ruských destilátov – t.j. ražného a pšeničného, výrobky budú na ruskom veľkoobchodnom i maloobchodnom trhu predávané pod chráneným obchodným označením “Russkij Vinokur Ražnoj” a “Russkij Vinokur Pšeničnyj”.

Tesco

Už aj Mirabelkovica 52% v Tescu SR

1.7.2013

Počas mesiaca júl 2013 bude na základe záverov našich rokovaní s partnermi v spoločnosti TESCO STORES SR, a.s. rozšírené existujúce portfólio nami dodávaných pravých prívlastkových 52% ovocných destilátov v najväčších hypermarketoch tejto spoločnosti o delikátny a jedinečný destilát – Mirablekovica 52% v adjustovanej produktovej línii. Tým sa naše portfólio dodávaných destilátov v hypermarketoch Tesca SR rozšíri a dosiahne 9 položiek.

Billa

Od novembra 2012 aj BILLE SR

1.11.2012

Od začiatku novembra 2012 nájdete 3 naše vybrané pravé prívlastkové 52% ovocné destiláty aj na pultoch približne 100 hypermarketov spoločnosti BILLA SR po celom Slovensku. Pevne veríme, že Vás našich ctených zákazníkov a milovníkov našich pravých ovocných destilátov táto skutočnosť - rozšírenie počtu predajných miest a tým pádom zlepšenie dostupnosti miest kde nájdete naše destiláty - iba poteší.

Z čoho sa robí slivovica

Z čoho sa robí slivovica

3. 12. 2010

Samozrejme, pravá slivovica sa robí zo sliviek, a to tak, že sa oberú čo najzrelšie, ale zdravé slivky, dajú sa do kvasnej nádoby, trochu podrvia a nechajú sa bez prístupu vzduchu kvasiť až kým sa ich ovocný cukor nepremení fermentáciou na alkohol. To trvá šesť až osem týždňov - podľa teploty – a potom sa čo najskôr vypáli. Pravé ovocné destiláty, a dobré destiláty bez výnimky, sa destilujú dvakrát a vyznávači klasických technológií používajú iba medené kotle a kúria drevom.

Alkohol ako liek? Blbosť... alebo...

Alkohol ako liek? Blbosť... alebo...

4. 10. 2010

Len máloktorá všeobecne obľúbená zábavka, akou je nesporne pitie alkoholu (piva, vína, slivovice, hruškovice, kalvadosu, šampanského, ...), je spojená s toľkou neznalosťou a poverami. Samozrejme škodlivosť nemierneho a/alebo návykového pitia je nesporná ale prepchávanie sa jedlom je rovnako škodlivé a nikto nevymýšľa spotrebnú daň na rožky ani záchytky pre obéznych. Odôvodnenie (jedno z množstva ospravedlnení štátu na vyťahovanie peňazí od občanov) spotrebnej dane na alkohol je, že zdravotná starostlivosť o alkoholikov je drahšia ako o bežného (hoci aj inak závislého) občana - čo mimochodom tiež nie je pravda!

Môže byť 38%-ná pálenka „pravá ovocná pálenka“?

Môže byť 38%-ná pálenka „pravá ovocná pálenka“?

20. 09. 2010

Odpoveď je stručná a jasná: NIE, Nikdy! A dôvod je takýto. Destilát po vypálení tradičnou dvojstupňovou technológiou, má obsah alkoholu okolo 70% a viac – ostatok tvorí voda. Bežne sú k dostaniu destiláty o obsahu liehu 30 – 40% ale ani jeden z nich nemôže nárokovať prívlastok „pravý ovocný destilát“ lebo pri nariedení vodou na obsah alkoholu nižší ako 45% dôjde pri izbovej teplote k vyzrážaniu minerálov.

Je pitie ovocných destilátov umením?

Je pitie ovocných destilátov umením?

7. 09. 2010

V každom prípade sa za umenie považuje pitie vína a existuje dokonca aj špeciálna profesia znalcov vín zvaná „somelier“ (z franc. sommelier = pôvodne: vodca ťažného zvieraťa). V našich končinách (česť výnimkám!) je somelierom hocikto, kto ovláda niekoľko náhodných opisov dobrých vín, zopár francúzskych slov a má za úlohu predať Vám ako unikát hocičo čo je na sklade! Horšie je to s destilátmi – dokonca aj školený somelier Vám vie ponúknuť iba whisky, koňak či tequilu a z domácich ako zaručene pravé ovocné destiláty Vám ponúkne bošácku a inak iba rôzne „slivky“ a „hrušky“, ktoré majú ale rovnaký základ – repnú melasu!

Rozšírenie predajných miest o hypermarkety HYPERNOVA

Rozšírenie predajných miest o hypermarkety HYPERNOVA

6. 02. 2009

Okrem už tradičných predajných miest našich pravých ovocných destilátov v hypermarketoch a iných typoch obchodných prevádzok našich malooobchodných a veľkoobchodných partnerov na Slovensku ako sú napríklad spoločnosti METRO, TESCO, KAUFLAND dovoľujeme si touto cestou upozorniť našich ctených zákazníkov, priaznivcov pravých ovocných destilátov ako aj ostatnú širokú verejnosť na skutočnosť, že vybranú paletu našich destilátov bude možné od marca 2009 násť aj na pultoch 22 hypermarketov HYPERNOVA po celom Slovensku..

Ucast na Horáckem koštu 2009

Účasť na Horáckem koštu 2009

31. 01. 2009

V sobotu 31. januára sa zástupcovia našej spoločnosti zúčastnili s dvomi vzorkami našich pravých ovocných destilátov na 2. ročníku Horáckeho koštu slivovice a pálenek 2009 v Loukovicích na Třebíčsku v Českej republike. Táto akcia reprezentuje výnimočné podujatie v kontexte celej strednej Európy z aspektu hodnotenia a degustácie ovocných destilátov resp. páleniek.

doplnky

Doplnky k našim produktom

01. 10. 2008

K našim produktov Vám ponúkame nasledujúce doplnky, ktoré sú vyrobené z prírodného materiálu.

mirabelkovica

Mirabelkovica 52%

01. 09. 2008

Vlastnosťami je veľmi podobná slivovici, pôsobí však oveľa jemnejším, ale na druhej strane menej aromatickým dojmom.

malinovica

Malinovica 52%

01. 08. 2008

Číry, čerstvý, plný a aromatický destilát s džemovou vôňou a veľmi ovocnou no nie príliš sladkou chuťou.

ríbezľovica

Ríbezľovica 52%

01. 07. 2008

Čerstvý, ľahký destilát s jemnou vôňou, ľahkou a čistou chuťou a s mierne korenistou dochuťou.

Produkty

Produkty

E-shop

E-shop

Personalizácia etikiet

Personalizácia etikiet

Pravý ovocný destilát

Pravý ovocný destilát